AB Racing Club

Bavte se s námi motorsportem!

Filosofie

Zajímavá technika, adrenalin, vzrušení...motorsport je bezesporu vášeň pro mnohé z nás. Bohužel se jedná o jeden z nejnáročnějších sportů potažmo koníčků které vůbec lze provozovat. Finanční náročnost spolu s technickou stránkou věci odrazuje mnoho zájemců od vstupu do krásného světa rychlých kol. Ze zkušenosti s našimi zákazníky víme, že existuje řada lidí kteří by se rádi v motorsportu pohybovali, nemají ovšem technické zázemí (dílna, nářadí, dodávky, vleky, vědomosti...), jsou časově vytížení a nemají čas organizovat si závodní sezonu či připravovat techniku. V neposlední řadě nejsou ochotni finančně vykrvácet účastí na závodech v profesionálních týmech. Na tuto situaci reagujeme a nabízíme komplexní program jak si užít motorsport!

Jak to funguje

Tento projekt má za úkol dát dohromady omezený počet lidí kteří mají společný cíl-bavit se motorsportem. Díky technickému a materiálnímu zázemí firmy Auto Bejda a zkušenostem reprezentanta ČR v závodech do vrchu a bývalého závodního mechanika Vojtěcha Bejdy je možné pořádat nejrůznější akce této party. Členové jsou průběžně informováni o činnosti klubu a nejrůznějších novinkách, domlouvají se na termínech jednotlivých akcí. Program je velmi proměnlivý v závislosti na finančních a časových možnostech jednotlivých členů. Klub pořádá trackdays se závodními vozy, treninky se závodními motokárami, výlety na světové závody, závody automobilů do vrchu a na okruhu. Členové tedy mají komplexní činnost v průběhu celé sezony. Pro zájemce o vážnější závodění pak lze zorganizovat náročnější program.

Technika a vybavení

Členové klubu nepotřebují vůbec žádné vybavení. Někteří členové investují do vlastního oblečení či přilby ale ani to není nutné, oblečení lze zapůjčit. Klub disponuje továrním závodním vozem Porsche Cayman GT4 Clubsport MR, se kterým se účastní různých trackdays a testů. Dále je možné se zúčastnit jednotlivých závodů. Z důvodů relativně příznivých finančních nároků jsou vhodné závody do vrchu. Tyto závody se pořádají i na okruzích v Brně a Mostě, kde hrozí jen malé riziko havárie. Dále jsou k dispozici závodní motokáry jak pro dospělé tak pro jejich ratolesti. Firma Auto Bejda disponuje přepravní technikou a zázemím což je pro činost klubu nezbytné

Zábava pro celou rodinu

V případě že hledáte program i pro vaše ratolesti můžeme jim zapůjčit i dětskou závodní motokáru. Karting je krásný sport tak proč ho nevyzkoušet.

Co mě to bude stát?

Financování celého projektu probíhá formou členského poplatku. Výše poplatku závisí na možnostech zájemce, samozřejmě i účast na jednotlivých akcích je přímo úměrná výši příspěvku. Lze například jezdit jen na motokáře a v závodním voze absolvovat pouze taxijízdy a podobně. Platba probíhá předem, jen tak je možné plánovat akce a připravovat techniku. Díky režijním nákladům na údržbu techniky a na dopravu jsme přesvědčeni že tento produkt je finančně zajímavý.

Komplikací je nemožnost pojistit závodní techniku. Proto je nutné počítat s případnými nehodami a náklady s nimi spojenými. 

Více informací: Ing. Vojtěch Bejda, 728407374, vojtech.bejda@autobejda.cz