Informace o přestavbě vozidel na LPG

Úspora a ekologie - to je LPG

Nevyhovují vám stále rostoucí ceny benzínu a nafty? Jezdíte na spotřebu nebo jste omezili ježdění autem?

Neustálé kolísání cen pohonných hmot stále více láká zvolit jako pohon lpg a tomu napomáhá i to, že se cena za 1 litr lpg pohybuje kolem 15,- a 17,-kč. Cena naturalu 95 se však pohybuje neustále mezi 32 a 37 korunami. Tento rozdíl je tudíž více než poloviční, což činí z lpg velmi výhodnou alternativu.

I když přestavba na plyn vyžaduje jistou investici, náklady na lpg přestavbu se vracejí běžným řidičům již velmi brzo.Pro přesný výpočet doby návratnosti nás neváhejte kontaktovat. Vypracujeme Vám návrh rozpočtu na přestavbu i výpočet, za jak dlouho se Vám investice vrátí.

Úvodní investice se pohybuje v širokém rozpětí, protože volba zařízení závisí na typu vozidla a motoru. Pro starší karburátorová vozidla stačí jednodušší zařízení v ceně kolem 10.000,-kč zatímco do modernějších vozidel se používá sekvenční vstřikování v rozpětí od 27.000,-kč až 55.000,-kč. Pro běžná 4 válcová vozidla se vstřikováním typu Škoda Felicie 1,3 či Peugeot 106,206 aj. stojí přestavba kolem 16.000,-kč , kdežto u nových vozidel nebo vozidel s plastovým sacím potrubím si musíte připlatit asi 11.000kč. Za příplatek asi 1000,-kč si můžete pořídit ukazatel stavu Lpg v nádrži. Přepínání z benzínu na LPG probíhá automaticky, při vyprázdnění nádrže na LPG není problém pokračovat v cestě na benzín.

Co se týče spotřeby vozidla při jízdě na LPG, je téměř shodná se spotřebou benzínu. To platí i o výkonu motoru , který byl léty tomuto pohonu vytýkán. Dnešní moderní systémy jsou zcela odlišné než systémy předchozí, z toho plyne, že není možné zaznamenat pokles výkonu motoru při jízdě na plyn. S nádrží místo rezervního kola máte kufr pouze pro sebe. Navíc v porovnání s benzínem je lpg šetrnější k motoru již proto, že snižuje jeho opotřebení. Majitelé těchto vozidel nemají žádné problémy i s natankováním neboť je v celé Evropské unii dostatečně hustá síť čerpacích stanic LPG.

Mnozí lidé se přestavby na plyn bojí a spojují jej s výbuchem. Odborníci to však považují za předsudek. Všechny komponenty na plyn jsou testovány a homologovány. Pokud k tomuto přičtete i mnohaleté zkušenosti v oboru, není se čeho obávat.

Plynové velmoci jako Itálie, Holandsko jsou nám příkladem a ať se na to podíváte z jakékoli strany, je LPG zatím jediné palivo, které je cenově nejvýhodnější, bez ztráty jízdního komfortu.