Prodej klasických Porsche

Koupě vozu Porsche 911 se jeví v poslední době nejen jako splnění snu, ale také jako dobrá investice. Podle vývoje v posledních letech cena všech typů klasických Porsche 911 neustále stoupá. Tyto vozy nejsou ani tak raritní jako jiné klasické vozy, jejich devízou jsou ovšem skvělé jízdní vlastnosti a nadčasový design. S těmito vozy se totiž skutečně dá cestovat a užívat si sportovní jízdy i v dnešním provozu, kde se i tomu nejslabšímu Porsche 911 dynamikou vyrovná jen málokterý soudobý automobil. Zároveň jsou tyto vozy dostatečně pohodlné, spolehlivé a i spotřeba se drží na přijatelných mezích. Není potřeba se zde rozplývat nad pocity které vyvolává jízda se vzduchem chlazeným boxerem za zády, o tom již jiní napsali mnoho řádků. Pověst těchto vozů mluví za vše.

Porsche 911 se vyrábí již bezmála 50 let a stále si drží stejný základní tvar. Dá se s mírnou nadsázkou říci, že vůz z roku 1964 a z roku 1993 od sebe běžný laik na dálku jen těžko rozezná. Tyto vozy mají stejný základ karoserie a zcela stejné tvary. Změna přišla až z příchodem typu 993 v roce 1993. Dílčí vývojové změny však samozřejmě přicházely každým rokem výroby. Tím pádem vzniklo mnoho typů a variant Porsche 911. Zájemce o koupi se proto může rozhodovat nejen podle svých představách o vzhledu, výkonu a komfortu ale také podle svých finančních možností. S postupem let narůstal výkon (od 130 do 360 koní u běžných typů), váha i komfort modelové řady. Když pomineme limitované edice či ultimátní série jako Porsche 911 Carrera RS 2,7, a zaměříme se na běžné typy, tak nejžádanějšími typy jsou klasické vozy Porsche 911 S vyráběné do roku 1973. Na opačné straně cenového spektra se nachází typy Porsche 911 2,7 modelové řady G. Samostatnou kapitolou jsou automobily Porsche 911 Turbo které nabízejí o řád vyšší výkony motorů. Jejich cena je však také vyšší a také je třeba počítat s náročnější a dražší údržbou. Obecně se však dá říci, že každé Porsche 911 představuje dobrou investici a poskytuje svému majiteli plno radosti.

V případě že máte máte zájem o koupi tohoto vozu, neváhejte se na nás obrátit na telefonní číslo +420 608 283 328. Buď Vám nabídneme některý z našich vozů, nebo Vám pomůžeme s výběrem, koupí a opravou libovolného vozidla.